Amortire partea stanga , ameteli , echilibru nu prea bun dureri usoare de cap in zona fruntii

Ametelile si vertijul

Postata de alexandru_freaks04 cu 11 ani in urma.

Am 24 de ani..si am ameteli usoare..un echilibru nu prea bun dureri usoare de cap in zona fruntii..tensiunea mi-am luat-o si era 129 - 79 mmHg(nici nu stiu ce sa spun de ea exact)doar ca aceste simptome nu imi dau pace..stau tot timpul stresat ca as putea pati ceva..in vara anului trecut am avut niste sangerari nazale foarte dese..si am fost la Otl-ist si mi-a spus doar ca am niste vase de sange fragile..dar cu aceleasi simptome..le aveam si atuncea..Chiar nu stiu ce as putea lua..(am luat pan'' acuma Magneziu..Calciu..Multiminerale de la A-Z..dar simptomele persista..mana amrotita picior..palpitatii la inimia(am facut un test nu am absolut nimica la inima anul trecut)..nas infundat mereu..pe partea stanga..(cu o usoara deviatie de sept)..cu toate astea nu ma simt in putere..si asta ma nelinisteste pe mine..care pan''acuma ceva timp nu aveam nimica..eram perfect normal..daor ca in ultima vreme (1-2 ani)..am un stil de viata..aiurea in sensul ca stau la pc foarte mult nu fac miscare deloc aproape..mananc foarte prost si putin.. Daca ati avut sau aveti simptome asemanatoare, orice comentariu sau parere sunt mai mult decat asteptate.

Raspunsuri (4)

antoneta142936

acum 11 ani

incearca sa profiti de putinul timp liber pe care-l ai si misca-te, fa un sport sau cel putin alearga, fa plimbari, in ritm rapid, cel putin 30-40 minute pe zi. Vei vedea apoi daca simptomele persista trebuie sa vezi probabil un medic (neurolog zic eu). Sanatate

daniel

acum 10 ani

Aceleasi probleme le am si eu ...

simona

acum 9 ani

ACESTE SIMPTOME APAR DIN CAUZA UNEI CIRCULATII PROASTE LA NIVEL CEREBRAL SI NU NUMAI ,TREBUIE CONSULTAT UN NEUROLOG SI UN MEDIC DE LA CHIRURGIE VASCULARA , FACUT UN DOPLER PE GAT SA VADA DOCTORUL CUM CIRCULA SANGELE PRIN ARTERELE DE LA CAP DE EX. LA MINE A GASIT O USOARA STENOZA DE TRUNCHI BAZILAR DE LA EA SI DE LA CICULATIA p***a IN MEMBRELE INFERIOARE AM AJUNS SA DEPISTEZ CA AM SI O ARTERITA .DECI PROBLEMA ESTE SERIOASA NU ESTE DE GLUMA

alex

acum 8 ani

Sotia mea a avut aceleasi simptome,,,dupa multe analize inclusiv un RMN, a reiesit ca are Screloza multipla...tot la 24 de ani a descoperit si ea...