Amnezie

Ametelile si vertijul

Postata de sorina36138756 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am cazut cu barbia pe scara si am o gaura destul de adanca, problema este ca pe moment nu am avut nimic dar dupa 5-10 minute mi-am pierdut cunostina, nu numai ca nu imi amintesc cum am ajuns la spital cu toate ca am ajuns pe picioarele mele... (imi amintesc doar ca m-am trezit pe un pat) nu imi aminteam nici foarte bine ce s-a intamplat inainte nici ce s-a intamplat in ultimele luni cu mine. Neurologul nu mi-a zis absolut nimic decat ca radiografia sau ce se face a iesit bine.
Este normala aceasta pierdere de cunostinta sau e nevoie sa fap***anvestigatie mai amanuntita?

Raspunsuri (5)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Numai medicul neurolog stabileste atat diagnosticul cat si examenele complimentare ca si tratamentul si dispensarizarea.

Mihaela22120678

acum 12 ani

Am inteles ca atunci cand v-ati revenit erati confuza in legatura cu ce s-a intamplat in acel episod si cateva luni inainte. Dar apoi cum v-ati mai simtit? Acum cum va simtiti? Mai aveti aceasta amnezie? Stiti ce s-a intamplat in ultimele luni? A ramas doar acea perioada de amnezie din timpul loviturii? Ce alte simptome mai aveti?

sorina36138756

acum 12 ani

ce s-a intamplat in ultimele luni mi-am amintit dar ce s-a intamplat din momentul in care m-am lovit si pana m-a cusut nu imi amintesc nici acum. Probleme cu memoria nu mai am... cred ca a fost o chestie de moment dar nu stiu daca era normala aceasta pierdere de memorie

Mihaela22120678

acum 12 ani

Exista traumatisme craniene in care apare temporar pierderea constientei, evident cu amnezia episodului respectiv. Daca acum nu mai aveti nici un alt simptom si investigatiile imagistice sunt in regula nu aveti de ce sa va faceti griji. Sanatate!