ameteli

Ametelile si vertijul

Postata de maktyk cu 9 ani in urma.

sal,am trei saptamani de cand m-am lasat de fumat si ametesc continuu cand stau in picioare si merg.tin sa mentionez ca am facut si niste atacuri de panica din cauza unei nevralgii intercostale la nivelul inimii.va rog ajutatima ce sa fac ,sa fie de la nicotina sau de la altceva?multumesc astept raspunsuri

Raspunsuri (1)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Maktyk, inteleg ca iti este greu, te simti speriata de aceste simptome.
Felicitari pentru faptul ca ai reusit sa renunti la tutun! Sa stii ca aceste ameteli pot fi cauzate si de sevraj.
Nu iti mai prelungi aceste probleme, mergi la medicul de familie si vezi cum iti poti reveni mai repede.
In lupta cu atacurile de panica poti apela la cateva sedinte de psihoterapie.
Mai multe informatii despre tratarea atacurilor de panica afli pe site-ul Psihoutil.ro
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/panica/

Tot aici vei gasi si o tehnica de respiratie, care iti poate fi utila atunci cand simti ca ametesti.

Sanatate si o zi buna!

Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro