Ameteli

Ametelile si vertijul

Postata de kimita cu 11 ani in urma.

Ametesc in timp ce mestec, cel mai frecvent cand mestec alimente mai crocante;care este cauza? Mentionez ca ameteala este precedata de un rau in stomac cu senzatie de voma.

Raspunsuri (5)

ignat iuliana felicia

acum 11 ani

vezi neurologul.eu am sindrom vertiginos si am aceleasi simptome cand mananc ceva crocant.doar fara voma,doarr o usoara greata cateodata.

kimita

acum 11 ani

Multumesc mult ! Va doresc in continuare sarbatori fericite! La multi ani!

Buna

acum 11 ani

Nu te poate ajuta nici un neurolog, iti pierzi toat timpul. Neurologii nu stiu cauza ametelilor si dau oricum la toate betaserc sau ceva asemanator care impiedica numai aparitia simptomelor dar nu fac nimic legat de cauza necunoscuta inca neurologilor. Cauzele insa sunt multimple.
In cazul tau e ceva deosebit ca ametelile sa fie produse de mestecat si nu se pooate compara cu alt soi de ameteli. Poate fi ceva cauzat de niste toxine sau puroi care le ai in gingie si ies numai cand mesteci mai puternic. Toxinele de la infectii dentare dau ameteli. As sugera intai sa mergi la un dentist bun care sa vada daca ai vreo ionfectie ascunsa. Dintii si maselele moarte , cu nervul scos sunt focare de altfel de infectii care nu se vad la analize si des nici macar la radiografii. Daca exista vreun dubiu e mai bine de extras aceea masea.

toto

acum 11 ani

la mestecat se utilizeaza mult articulatia temporomanmdibulara, dintr-o ocluzie neadecvata. problema e ca iti trebuie un consult ORL si de ureche interna. Incearca la clinica Nova, care are teste de acest gen. Succes

RADU1978

acum 11 ani

Am incercat terapiile audio de la http://www.brainsync.ro/ fiind sceptic la inceput, dar s-au dovedit a fi foarte benefice