ameteli

Ametelile si vertijul

Postata de petrica55 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,ma numesc chitu petre am 57 ani.Am tulb.afectiva bipolara de 10 ani.Urmez tratament cu (rispolept 4mg) de trei ani.exista riscul de accident vascular cerebral la doza pe care o iau?.Cu multumiri

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

riscul de accident vascular cerebral nu este mentionat printre reactiile adverse ale acestui preparat.

petrica55

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns Dna doctor Irina dar uitandu-ma pe prospect parca scrie ceva si de posibilitatea mai mare de a face unAVC