ameteli

Ametelile si vertijul

Postata de chicii cu 12 ani in urma.

de vreo doua zile prietena mea a inceput sa aiba ameteli dimneatza cam dupa ora11 care o tin pana seara la 5 6......o doare capul urechile o inteapa si durerea se duce in jos uneori tiuie urechile si de la cap simet o fierbinteala apoi o ia cu calduri.....ce ar putea avea???........precizez k si-a facut test de sarcina si a iesit negativ

Raspunsuri (6)

Congestie

acum 12 ani

Are o congestie la cap (prea mult sange in cap) care produce aceste simptome.
Spune-i sa scrie pe o foaie de hartie "Belladonna CH15" si sa puna pe hartia asta o sticla cu ceva apa pe care o lasa 15 minute. Dupa aceea sa bea cate o gura la 15 minute de 4-5 ori cand are aceste ameteli si sa vada daca o ajuta. Apa devine in acest mod un remediu homeopat care ajuta des la astfeld e congestii si ameteli. Sa incerce o data si daca nu trece si a ajutat-o la inceput sa repete.
Sa spuna aici rezulatatul. Remediul Belladonna ajuta numai daca este potrivit bolii ei, sunt multe alte remedii homeopate cu astfel de simtpome, insa acesta este unul mai des intalnit.
Probabil a avut o raceala la cap care a dus la aceasta congestie.

chicii

acum 12 ani

si inca ceva o ustura ochii din cand in cand si cand se pune in pat si in fund o doare capu f tare si innaite sa o ia ametelile iau tiuit urechile......poarta ochelari si nush cat de bine a fost diagnosticata pentru k acuma i s-a stricat mai tare vederea fara ochelari.....poate fi si asta o problema???

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru identificarea cauzelor apariţiei acestor simptome aş recomanda de primă intenţie un consult ORL

chicii

acum 12 ani

as mai avea o nelamurire.....cu o zi inainte sa apara ametelile si durerile de cap a inceput sa ia Centrum se poate sa fie si asta o cauza a acestor probleme?? A inceput sa le ia pentru organism deoarece e cam slabutza are 40 kg si 1,60 m.........este ceva mai bun sau ceva suplimente pentru a mai lua putin in greutate sau sa ii mai intareasca sistemul imunitar???

Poate sa fie de la Centrum, da

acum 12 ani

Poate sa fie de la Centrum, da. Mai ales daca este exlusa alta cauza. Medicamentele si suplimentele cu chimicale sunt foarte periculoase.

chicii

acum 12 ani

din nou s-a trezit cu dureri puternice de cap si ameteli si mai nou dureri de spate care trec in partea dreapta spre ficat......aseara si-a luat tensiunea si avea 9 cu 6.....si 93 pulsul......de joi nu a mai luat centrum sa dureze chiar asa de mult efectul de la 3 pastile??