AMETELI

Ametelile si vertijul

Postata de monikq cu 12 ani in urma.

Buna ziua, rc
In urma cu citeva saptamini , in urma unor ameteli cu stari de voma am facut mai multe controale medicale respectiv Orl, examen tomografic, radiografie coloana cervicala, control inima. in urma acestor examinari a reiesit totul normal. Diagnosticul a fost de la Orl Sindrom Icvb, de la neurologie Sindrom vertiginos. Tratamentul a fost Betaserc, Bilobil, Vitamax.
Problema mea este ca nici acum dupa aproape 6 sapamini nu ma simt bine. Nu mai ametesc in sensul ca se invirte casa cu mine dar de fiecare data cand ma ridic in picioare si merg am impresia ca ma prabusesc. Poate sa ma ajute cineva cu un sfat, ce control sa mai fac, sau cat timp tin aceste stari, pentru ca e foarte neplacut sa nu poti sa fi stapin pe picioarele tale.
Uneori am impresia ca atunci cand ametesc ma doare si piciorul drept.
Au vreo legatura ametelile cu faptul ca am avut doua operatii cu anestezie in coloana si am miscat capul imediat dupa operatie?
Va multumesc !

Raspunsuri (3)

opris

acum 10 ani

aceleasi simtome le am si eu.dupa 2saptamani cu betrasec si bilobil sa ameliorat putin dar nu mi-a trecut.astazi am fost la neurolog si mi-a prescris stugeron de trei ori pe zi.betrasecu cred ca este apa de ploaie.mi-a mai prescris masarea zonei cervicale.sanatate

ion

acum 10 ani

urmeaza un tratament de 3-6luni cu arlevert 2cpr/zi

Gabriela457103011

acum 9 ani

eu am facut recuperari si tratament cu movalis si xefo i.m.