ameteli

Ametelile si vertijul

Postata de mihaela1122 cu 13 ani in urma.

ce inseamna cind la analizele medicale la singe ,eozinofilele iese mai mari?7.60 iar limita normala este intre 1-6 la o fetita de 15 ani,sau o,62 limita fiind intre 0,00-0,60

Raspunsuri (3)

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Cel mai adesea este vorba de paraziti, asadar este indicat un examen coproparazitologic, cu 3 probe luate din scaun la interval de 2 zile. Un laborator fidel este cel de la Institutul de Dermato-Venerologie sau Sanador. Sanatate!

mihaela1122

acum 13 ani

multumesc foarte mult,o sa va urmez sfatul.as vrea sa va mai intreb ceva daca nu va suparati? cum as putea sa imi dau seama daca fetita mea se drogheaza?

Elena

acum 13 ani

Eozinofilele pot indica si o alergie in organism.De preferat , daca nu apare nimic la ex parazitologic , faceti un panel alimentar sau o toxacara etc