ameteli

Ametelile si vertijul

Postata de jojo27 cu 13 ani in urma.

de 2 zile am dureri in ceafa si ameteli puternice! simt ca imi cade capul in partea dreapta, ca ma trage ceva in partea dreapta...cand m-am dat jos din pat de dimineata am ametit...pana si cand ma intorc in pat ametesc! la serviciu nu ma pot concentra....
de fiecare data cand imi fac analizele am calciul la limita inferioara...timp de 10 zile, anul trecut, am luat calciu, aspacardin si calmogen, pt ca aveam tot timpul palpitatii si tensiune mare....am facut si o electrocardiograma, insa mi s-a spus ca nu am nicio problema cu inima...
Ametelile persista de 2 zile si uneori simt ca ma prabusesc!
Am 23 de ani, iar de o sarcina nu poate fi vorba, pt ca iau anticonceptionale de 3 ani!

Raspunsuri (4)

mimi

acum 13 ani

nu inteleg ne scrii sa te lauzi ca ametesti sau cum ....
ia calciu efervescent, un concediu, un psiholog si intreba-te ce probleme ai in corason ce descrii tu aci este un atac de panica in debuturile sale

asa ca manca - oi mai tine si regim te pomenesti - dormi, bea apa si vitamine si du-te la o clinica la un internist si spune-i ce ai

jojo27

acum 13 ani

Cum adica ma laud? ti se pare tie ca ma laud?? de unde ai dedus asa ceva??

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Consultati un medic neurolog. Nu uitati sa ii mentionati si acestuia faptul ca luati anticonceptionale - in timp acestea pot produce anumite modificari hormonale si simptome de acest gen. Oricum, consultul neurologic se impune! Sanatate!

Catalin

acum 13 ani

in urma cu doi ani am avut o urata senzatie de ameteala, am simtit ca tot sangele s_a urcat la cap batai accelerate ale inimii de ziceam ca imi iese din piept, si o teama teribila de a nu muri. aceste stari au venit din senin pur si simplu, insa am ramas si acum cu ameteli. am fost la medicul de familie si mi-A spus sa iau calciu, am luat dar degeaba. Daca ma poate ajuta cineva sa imi spuna care poate fi cauza! va multumesc