Ameteli, tiuit in urechi, palpitatii?

Ametelile si vertijul

Postata de Demian Alex cu un an in urma.

Buna, ma numesc Alex ! Am 24 de ani si de aproximativ 1 an ma lupt cu o potentiala oboseala cronica . (Nu aste e ideea, m am obisnuit) de 3 saptamani am ineput un epison de palpitaii, tiuituri in urechi, palpitatii puternice si rapide si pe final palpiati scurte dar puternice zici ca se opreste inima . Am fost de urgenta la Cardiolog, am facut eco, ekg . Etc nimic neinregula, doar putina tahicardie 120-130 bpm . Tensinue de aviator 135 / 70 . Cardioloaga ma indrumat sa iau magneziu si calciu cica am carenta de ele . M ia spus sa merg si la endocrinologie . Spus si facut . De la endo plec cu o lista de analize astronomica . Vin rezultatele bomba nimic ne inregula . Decat testosteronul 6,81 pe cand ar trebuii sa fie 8-29 . Tin sa mentione ca de 2 luni m am lasat de cola zilnic cate 2 litri . De 1 luna m am lasat de fumat . Palpiatile vin imreuna cu transpirati reci si dupa calde . Saptamana ce urmeaza incep tratamentul pentru testosteronul scazut ! Tin sa mentionez ca aceste palpitatii si ameteli le am. Avaut dupa 7-8 ore dupa actul sexual . Nu sfiu daca are vreo legatura !

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/7-afectiuni-pe-care-le-semnaleaza-ameteala_15906

MembruMobileAppcarsteaf

acum 6 luni

Sal ai vreun raspuns?