Ameteli,stare de rau,slabiciune in corp,lipsa de pofta de mancare?

Ametelile si vertijul

Postata de Corina Ardelean cu 2 luni in urma.

Am vertiji,dar si starea de rau ,am.probleme cu sinuzita si spondiloza,cronic,azi iar am.avut o usoara criza de ameteli,stare de rau ,greata slabiciune in corp,usoare frisoane,incotro sa o iau?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti par sa fie legate de o varietate de afectiuni pe care le-ati mentionat, inclusiv sinuzita si spondiloza cronica. Ameteala si starea de rau pot fi rezultatul sinuzitei, deoarece inflamatia si congestia pot afecta echilibrul. Pe de alta parte, spondiloza poate de asemenea determina sentimentul de slabiciune, daca nervii sunt afectati.

Tulburarile de alimentatie pot fi cauzate de multe lucruri diferite, de la stres la anumite boli. Daca aceste simptome persista, ar trebui sa va adresati unui medic pentru o consultatie.

Insa, pe baza simptomelor pe care le-ai descris, ar fi util sa te consulti cu un neurolog, deoarece vertijul si ameteala pot fi de asemenea semne ale problemelor la nivelul sistemului nervos. De asemenea, un otorinolaringolog poate ajuta la managementul sinuzitei.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Sinuzita/sinuzita-acuta-se-manifesta-prin-diverse-simptome-afla-care-sunt-acestea_19510
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/spondiloza_10532

Va dorim multa sanatate!