ameteli severe

Ametelile si vertijul

Postata de eagleeye cu 12 ani in urma.

Buna seara. Ma numesc Ramona si am o problema foarte mare: ametelile severe, insotite de senzatii de voma si stari de panica. Am probleme cu glanda tiroida, cu fierea ( fac diskinezii biliare dese) si sunt inspaimantata de faptul ca nu gases auza acestor probleme. Pareri ale mai multor medici au fost de genul: "tiroida este de vina". De acord, dar eu ma tratez, pentru crizele biliare iau colebil, chiar inainte de mese. Efectiv nu stiu ce sa mai fac Va rog, dati-mi un raspuns.
Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

În primul rând trebuie investigată şi tratată afecţiunea tiroidiană iar dacă simptomele persistă ar trebui identificate şi alte cauze ale acestor ameţeli (neurologice?)