ameteli puternice fara alte simptome

Ametelile si vertijul

Postata de FLORENTINA32 cu 11 ani in urma.

Buna ziua

As dori sa stiu daca se poate de ce pot avea aceste ameteli foarte puternice,cu tulburari de vedere si echilibru,fara alte simptome,adica greata sau7 varsaturi cum am mai citit in alte cazuri???Am hernie de disc cervicala,diagnosticata,dar nu mai fac tratament si nici cand faceam tratament nu ma simteam asa ametita ca acum.Acestea au inceput ieri dimineata si nu au incetat pana acum.Vreau sa spun si ca am fost foarte racita in urma cu o saptamana...nici nu stiu ce altceva mai pot spune.As dori sa stiu ce e de facut ,pt ca nu sunt asigurata...asta e sistemul...daca m-am imbolnavit si nu m-am operat,am ramas fara servici si fara nici un venit....Multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Amalia

acum 11 ani

Persoanele fara venit isi pot face asigurare medicala platind cam 40 de lei pe luna la casa de sanatate la care se inscriu. Puteti gasi actele necesare pe site-ul casei de sanatate. Si asa beneficiati de asigurare medicala ca si un angajat.
Multa sanatate!

FLORENTINA32

acum 11 ani

Da, e adevarat,dar trebuie sa platesc totul din urma,asta e regula...altfel nu se elibereaza adeverinta de asigurat...si cum eu am deja 2 ani decand nu mai pot munci,,,fara cuvinte...oricum multumesc si multa sanatate

Amalia

acum 11 ani

Doar 6 luni se platesc din urma, nu toata perioada.