ameteli,dueri de cap ,obosela

Ametelile si vertijul

Postata de geo37 cu 7 ani in urma.

bunaziua de vreo 3 zile am ameteli mari stare de rau
mentionez ca in trecut am suferit un TCC,
am probleme cu refluxul,ma gandesc sa fie oare anemie
sau lipsa de calciu ,pentru ca in urma cu 3 ani
am fost in perfuzii la camera de supraveghere din cauza
hipocalcemie ,ma scz daca gresesc e din cauza vertijului
mentionez ca nu prea dorm bine 4,5 ore pe noapte

Raspunsuri (3)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 7 ani

Buna ziua,

Este de inteles ingrijorarea dvs., ac***a in vedere incidnetul prin care ati trecut. Mergeti la medicul de familie sa ii povestiti despre aceste simptome si o sa va dea trimitere, probabil la mai multi specialisti. Daca in urma investigatiilor medicale nu este gasita nicio cauza, atunci poate fi o tulburare emotionala, ca de exemplu - anxietatea.

Mai multe despre manifestarile si tratamentul anxietatii, puteti citi accesand acest link in bara de cautare:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/anxietate/

Multa sanatate!

geo37

acum 7 ani

va multumesc pentru mesaj
Doamna Doctor intradevar aveti dreptate
diagnosticul principal,este tulburari anxioase
cu atacuri de panica ,cu care am ramas ,sigur
de la acel eveniment rutier .analizele la sange au iesit bune
,afare de ,gastita si Herni disc,totusi cred
ca aceste stari de lesin si ameteala sunt si dincauza
caniculei cred,pentru ca cu spasmofilia
am probleme numai vara

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 7 ani

Cu placere! Aveti grija de dvs., tineti sub control aceste probleme ca sa nu va mai cauzeze neplaceri si sa va afecteze functionalitatea.