Ameteala

Ametelile si vertijul

Postata de Alin113 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Cand credeam ca am rezolvat o problema despre care am discutat acum cateva saptamani aici, am dat este alta. Dar asa se intampla, o problema le atrage si pe restul..Acum vreo 3 zile am avut niste simptome de greata(am crezut ca am rau de masina desi nu mi s-a mai intamplat), de ameteala..palmele imi transpirau..dupa vreo 1 ora mi-am revenit..seara am patit din nou acelasi lucru..tin sa precizez ca nu prea mancasem in acea zi si bausem o cafea tare de dimineata.Am ajuns la concluzia ca aveam tesniunea marita mai ales ca ma durea si capul.am luat niste zahar si mi-am mai revenit.Duminica,dupa ce m-am trezit,in drum spre bucatarie a inceput sa ma doara in zona inimii..o stare care te facea sa mergi cocosat.am stat in pat,am luat niste calciu si din nou mi-a trecut.Dar,se pare ca nu in totalitate.De atunci sunt obosit(nu mai beau cafea de sambata si eram cam dependent),inca ma doare capul si ma simt putin ametit.Cineva mi-a zis ca e possbil sa fie de la ficat.Eu tind sa cred ca ca e o lipsa de vitamine,oboseala,lipsa cafelei..Voi ce credeti?

Raspunsuri (2)

mirona3

acum 10 ani

Buna . Parerea mea este ca ar putea fi o anemie usoara, dar un medic de familie si cateva analize pot elucida misterul tau.Multa bafta si sanatate.

Alin113

acum 10 ani

Multumesc de sfat.Am uitat sa precizez ca urmez un tratament cu un medicament numit Detralex. Sanatate.