ameteala

Ametelile si vertijul

Postata de alexabarbara cu 11 ani in urma.

am o ameteala permanenta de cateva luni de zile, analizele sunt in limite normale, control oftalmologic am facut,nu am absolut nimic, si nu stiuu ce sa asociez aceasta stare de ameteala(oboseala). e posibil sa fie ceva mai grav?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ameteala poate avea la baza o multitudine de cauze: variatii ale tensiunii arteriale, ale ritmului cardiac, cauze ORL, neurologice, etc.
Este recomandat sa incepeti cu o evaluare cadiologica, ulterior ORL, neurologica ( dupa caz).

alina

acum 11 ani

am acelasi ameteli dar de cateva zile de un an de zile lucrez la o sera de flori stiu ca am un pik de anemie dar vreau sa stiu dak ma puteti ajuta si sa imi spuneti ce pot sa fac ca sa imi treca cat mai repede posibil pentru ca nu ma pot duce la munk asa ca fiind cald in sere ma apuca tot timpu ameteala va rog sa ma ajutati

tania

acum 8 ani

Poti sa iei fier sirop...tablete...de 3xzi daca esti anemic si multe fructe...spanac...vitamine in general...fierul ajuta foarte mult