Ameteala

Ametelile si vertijul

Postata de costi20 cu 13 ani in urma.

mi se intampla des sa ma ridic si sa am o senzatie de ameteala ,si mi se inchide vederea si daca nu ma tin de ceva cad..si patesc asta cad nu prea e aer sau cand e cald si ma ridic brusc...ce pot sa fac sa scap de aceasta stare???? si de la ce poate fi??..

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Recomand consumul unor cantităţi mari de lichide (4-5 litri pe zi) şi încercaţi să nu vă mai ridicaţi brusc în picioare

maria

acum 8 ani

Si eu patesc la fel .intr-o zi am stat cam jumatate de ora la soare si dintr-o data m.am ametit nu aveam aer si am transpirat .aveam ceata la ochi nu mai puteam sta pe picioare.noroc ca am gasit un carton sa imi fac aer cu el .si asa mi.am revenit .si cateodata ma inteapa foarte tare in piept de nu mai am aer .care este cauza un sfat.