Ameteala???

Ametelile si vertijul

Postata de bobbytza1 cu 13 ani in urma.

Buna ziua! ma numesc Bogdan si am 17 ani....de ceva vreme ma confrunt cu niste probleme atunci cand ma ridic din pat, de obicei intreaga dimineata, dar si in restul zilei. absolut la fiecare ridicare din pat fac 2-3 pasi , simt ca ametesc ( ca si cum as simti furnicaturi in zona cerebelului), vederea ba se incetoseaza ba apar "purici" ca la tv...dar simptomele acestea pot spune ca m-am obisnuit...mai rau este cand se intampla sa-mi "vobleze" tot corpu (nu stiu cum sa mai explic)....sa vibreze, pierzandu-mi controlul motric in pare parte asupra picioarelor, tragandu-ma practic in jos...incercand din greu sa stau calm, si sa realizez ca sunt cu toata talpa pe podea, si ca nu voi cadea daca raman asa...ma puteti ajuta? daca este nevoie, sa-mi spuneti anumite medicamente ce ar putea rezolva problema ? multumesc!

Raspunsuri (6)

elena

acum 13 ani

cu aceeasi problema ma confrunt si eu.am facut analizele si mi/au spus ca am anemie f mare.imp e sa mamanci cat mai sanatos

ina

acum 13 ani

maninca multa rodie, carne, lactate

simona

acum 13 ani

trebuie consultat neurolog ...eu am avut asa ceva si dupa investigatii serioase a vazut si pe film la cervicala si dupa biorezonanta magnetica ...ca nu s e oxigena creierul din cauza inflamatiei in zona cervicala -spondiloza avansata ,insuficienta vertebro bazilara .tr. consumate lichide 2l pe zi si tratament de la medicul neurolog pt oxigenare a creierului .

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Consulta neaparat un medic neurolog! Nu lua tratamente dupa ureche sau dupa recomandarea nespecialistilor, deoarece iti poti face mai mult rau! Sanatate!

Dr. Radu Iulian Burcin

acum 13 ani

Va rog sa mergeti la un medic neurolog.

bobbytza1

acum 13 ani

Am inteles! Ma voi duce la medicul de familie sa obtin o trimitere! Va multumesc foarte mult pentru raspunsurile prompte!