ameteala

Ametelile si vertijul

Postata de alexandru123456 cu 13 ani in urma.

am ameteala foarte puternica sin nu stiu ce sa fac
alte simptome:gust de sange, dureri de cap.

Raspunsuri (3)

simona

acum 13 ani

alex,eu pt asta,pt ameteli,am luat centrum.si eu am aceleasi dureri,dar se asociaza cu durerea de gat si nod.acum nu mai sunt asa de ametita,dar nu ma pot concentra,si uit repede.madoare capul,in special in frunte si ceafa

marialeea

acum 13 ani

Te-ai dus la neurologie? Din cate stiu eu, medicii neurologi pot pune un diagnostic si pot da medicamente specifice durerii de cap pe care o ai. Poate ai pur si simplu stari migrenoase, fara nici o cauza fizica. Ori e la fel de posibil sa ai hipertensiune arteriala, de care nici sa nu stii. Trebuie sa-ti faci mai intai un set de analize.

Asta e valabil si pentru Simona. Nu Centrum e solutia, Centrum e doar un complex de vitamine care nu are nici in clin, nici in maneca cu durerile de cap. E necesar un consult la neurologie si probabil ti se va da si tie de facut un set de analize.

oana

acum 13 ani

Buna Alexandru,

Prezinti simptome clare de Anemia feripriva (prin carenta de fier); ai nevoie de suplimente de fier si o dieta alimentare echilibrata.
Afla mai multe: //sfatulmedicului.ro/Anemiile/anemia-feripriva-prin-carenta-de-fier_913

Numai bine!