ameteala

Ametelile si vertijul

Postata de delya_sweet cu 14 ani in urma.

Buna ziua,ametesc foarte tare cand ma invart,cand joc mai ales.Ce as putea lua pt a nu mai simti starea aceea urata?Va multumesc.

Raspunsuri (6)

Adrienne

acum 14 ani

Raspunsul l-ai putea primi de la un ORL-ist ,sau de la un neurolog.................oricum de la un specialist. Cred ca orice persoana ameteste atunci cand se invarte.........

delya_sweet

acum 14 ani

da sunt de acord,dar eu ametesc de mi rau de la stomac si pana nu vomit(sa ma ierti)nu imi trece.

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

Acest lucru este recent aparut?

delya_sweet

acum 14 ani

de vreo cativa ani

Adrienne

acum 14 ani

Atunci, ar trebui sa consulti un specialist caci, nu poate fi vorba de un tratament atata timp cat nu s-a pus un diagnostic. Motivele sunt f. multe,doua mai des intalnite sunt afectiuni ale urechii medii sau probleme de circulatie a sangelui si oxigenare a creierului. Sunt diferite produse naturiste cum ar fi cele cu Ginkgo biloba si coenzima Q 10, pentru circulatie a sangelui , Oxy Max pt. oxigenare a creierului . Asa, de una singura,nu poti decat sa mergi pe incercate, sa vezi care-ti aduce o ameliorare sau o vindecare.

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

Poate fi vorba de o afectare a sistemului vestibular periferic (structurile din urechea interna implicate in echilibru). Trebuie sa faceti niste investigatii vestibulare si poate chiar exercitii de "reeducare vestibulara".