Ameteala sp***a si vazut negru

Ametelile si vertijul

Postata de Andreiwz cu 10 ani in urma.

Uneori cand ma ridic din pat sau de pe scaun ma ia putin ameteala si vad negru timp de 10secunde.De la ce este?

Raspunsuri (19)

George_79

acum 10 ani

Proabil ai tensiunea prea mica,dute la un control,dace se adevereste,e bine sa faci miscare daca poti sa si alergi asa din cand in cand in voia corpului,pentru a se regla si tonifica inima.
Si un pahar doua de vin rosu pe zi nu strica,dar nu mai mult.

Andreiwz

acum 10 ani

Fac miscare,alerg 1 km pe zi.Am facut analize si am calciu 6 sau 7 nu mai stiu exact.De la calciu poate fi?..

danstefan150

acum 9 ani

Esti dezhidratat

George_79

acum 10 ani

Invata sa-ti asculti organismul,si iti va spune singur de ce are nevoie,daca e vorba de lipsa de calciu,dai cu lapte ,oua,si inainte de a incepe alergarea ia doua linguri de ulei de masline,care ajuta la tonifiere si o buna functionare a inimi in timp de efort sustinut,creste imunitatea si ajuta la eliberarea toxinelor din organism.

Andreiwz

acum 10 ani

Multumesc !

Diana

acum 10 ani

esty dezhidratat in plm

danstefan150

acum 9 ani

Poate fi anemie

danstefan150

acum 9 ani

Daca zici ca ai fost la doctor ar trebui sa-ti fi spus care-i problema

danstefan150

acum 9 ani

Da ar fi mai buna mai multa hidratare

danstefan150

acum 9 ani

Acum daca ma gandesc bine poate ar fi mai bine sa nu ti suprasoliciti organismul cu pre mult sport

danstefan150

acum 9 ani

Ameteala asta am avut si eu cand eram mic era anemie

danstefan150

acum 9 ani

Totusi nu i de glumit nici cu anemia

danstefan150

acum 9 ani

Anemia neluate masurile la timp poate duce la complicatii

danstefan150

acum 9 ani

Oricum daca faci mult sport nu strica si un control la inima

Marcela

acum 8 ani

Eu am 16 ani mereu am ameteli si vad negru timp de un minut si fac atac de corp

danstefan150

acum 9 ani

Daca e vorba de tensiune ia doar ce ti prescrie medicul

danstefan150

acum 9 ani

Esti dezhidratat

danstefan150

acum 9 ani

Nici chestia cu vinul s ar putea in anumite conditii sa nu fie asa de potrivita

danstefan150

acum 9 ani

Oricum sper sa nu ai nimic grav