Ameteala si vertij.

Ametelile si vertijul

Postata de Claudialuciana cu 11 ani in urma.

Buna.am 20 de ani si de aproximativ 4 luni,am ameteli si stari de vertij.am consultat un medic neurolog(la urgente) si mi-a spus ca d.p.d.v neurologic sunt ok.dar totusi ametesc fara sa imi dau seama de ce.am zile cand nu ma simt ametita,dar nu tot timpul e asa.am observat ca ma ia cu ameteala cand stau la cursuri(sunt studenta) si ascult ce se discuta,sunt doar atenta si dintr-o data ametesc si simt ca lesin.tensiunea e cam mica 90-100/55-75.tin sa precizez ca nu am un program stresant sau obositor.Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.Va multumesc.

Raspunsuri (1)

M!marty

acum 7 ani

Buna, si eu ma confrunt cu aceleasi simptome in timpul orelor la scoala sau chiar acasa....ameteli si stari de lesin, nestiind care este cauza exacta. Insa ai putea incerca sa iei suplimente de Omega-3, sa ai grija sa te hidratezi bine si cand simti ca lesini poti manca ceva dulce sau sa masezi usor tamplele... la mine asta a functionat, cel putin am evitat lesinul. Sper sa te ajute :)