Ameteala si stare de lesin cand ies afar?

Ametelile si vertijul

Postata de Laura c cu o luna in urma.

Ameteala puternica afara cand ies si cand merg plus stare de lesin. Dureri de cap puternice si dese.Poate fi anxietatea? Am toate analizele bune.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti pot fi cauzate de anxietate, dar pot fi si semne ale unor conditii medicale care necesita investigatii suplimentare, precum anemia, hipoglicemia sau probleme ale tensiunii arteriale. De asemenea, pot fi legate de deshidratare sau insuficienta nutritiva.

Daca simptomele persista sau se inrautatesc, ar trebui sa consultati un medic pentru o evaluare completa. Chiar daca aveti deja analizele bune, exista posibilitatea ca acestea sa nu fi acoperit anumite conditii sau sa nu fi fost interpretate corect. Poate fi nevoie de teste sau proceduri suplimentare pentru a determina cauza exacta a simptomelor dvs.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/vertijul-simptome-cauze-si-tratament_14822
sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/ameteala-si-pierderi-de-echilibrui-tot-ce-trebuie-stiut-despre-vertij_17604
sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/7-afectiuni-pe-care-le-semnaleaza-ameteala_15906

Psihoterapeut Laura Ciocoiu

acum o luna

Buna ziua,

Daca analizele sunt bune si nu e nimic organic, este pe fond emotional, psihic.
E important sa discutati cu un psihoterapeut pentru a ajunge la cauza simptomelor! Nimic nu apare din senin. Totul are o cauza.

Intotdeauna trebuie mers la cauza, nu rezolvat superficial, la suprafata ( adica la nivelul simptomelor: ameteli, lesin, stare de rau etc)

Cautati si găsiți psihoterapeutul de care aveti nevoie!

Numai bine! Sanatate! ☀️