Ameteala Si Pierdere De Echilibru

Ametelile si vertijul

Postata de sebastian3464490 cu 14 ani in urma.

de 2 zile am ameteli si pierderi usoare de echilibru nu stiu ce sunt cu ele dar ma baga in panica nu am staru de voma sau alte simtome doar ca apar asa din senin

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

Mergi si fa un control neurologic,poate fi din cauza spondilozei cervicale, a unor probleme ORL,chiar si cardiace.....Trebuie sa faci neaparat niste investigatii. Sanatate !

nasirc

acum 14 ani

Ameteala si pierderile usoare de echilibru sunt cunoscute si sub denumirea de vertij .Sunt numeroase cauzele pentru care apar aceste probleme, poate fi stresul, daca ai suferit de viroza, sau ai suferit un traumatism, sau o deficienta de vitamine, poate fi o hipotensiune. Cel mai indicat e sa mergi la medicul de familie care decide daca e cazul sa mergi la un ORL sau la neurologie.Iti doresc sanatate !

barosanu silviu

acum 12 ani

e vorba si de o cadere de calciu, trebuie facute si niste analize