ameteala, buimaceala

Ametelile si vertijul

Postata de cristian19749818 cu 15 ani in urma.

Buna,
Am 30 de ani si de la 15 ani am o continua stare de ameteala, buimaceala.Acum 5 ani am facut un set complet de analize(inclusiv tomografie) si totul a fost ok.
De o luna starea s-a accentuat iar in ultima saptamana chiar mai acut. Am dificultati de concentrare si observ asta si cand ma uit in oglinda. Am inceput iar sa fac analize si din cate se pare cele de la sange sunt ok cu exceptia granulocitelor care sunt mai mari (9.6) si limfocitelor care-s mai mici(15.1%).Am facut si o cosultatie la oftalmologie + eco oculara si mi s-a spus ca nu am probleme. Ma puteti ajuta cu sfaturi?
Multumesc

Raspunsuri (2)

petre27111764

acum 15 ani

Buna!

Poti avea o prblm neuro,care sa nu se vada la tomograf. In gen la tomograf se vad tumorile, e bine ca ti-ai facut si ma bucur ca ti-a iesit bine, dar sunt si unele afectiuni care nu se vad pe tomograf dar neurologul le cunoaste. Nu te speria si du-te la doctor , stie el ce sa-ti dea si cum sa faci sa ameliorezi :)

Awoody

acum 9 ani

Salut,
Cum te mai simti? Ti-a trecut starea de buimaceala?
Cum ti-a trecut?