Am problema de aproximativ jumate de an cu durerile de dupa ceafa ,ar trebui sa ma ingrijorez?

Ametelile si vertijul Dureri de cap

Postata de MembruMobileAppVioricamusteata14 cu 5 ani in urma.

Durerile sunt asemanatoare unor lovituri de cap puternice,dar nu m-am lovit niciodata puternic la ceafa si durerile sunt periodice si puternice incât cand ma ating putin de ceva ma doare ceafa (si in dreapta si in stanga).Plus la asta am foarte des stari de lesin(cand ridic scari,cand ma urc la deal,cand privesc in sus ,cand ma intind ,cand casc etc) simt presiune si am furnicaturi,palpitatii pe tot corpul de la nimic.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/localizarea-durerilor-de-cap-simptom-al-unor-boli-ascunse_16634