ajutor

Ametelile si vertijul

Postata de bulinewtf cu 13 ani in urma.

Buna ziua,de cand mi-au venit problemele ma simt foarte rau.Desi am trecut de acea perioada,ametesc incontinuu,am dureri de cap si stari de voma.De aproape o sapt le am incontinuu.Am luat nurofen,nu trece,apoicoxtral nici atat.am inceput sa iau si fier..dar vad ca nimic:( cu ce ma puteti ajuta.

Raspunsuri (2)

Maria

acum 13 ani

Buna ziua
Pot sa va ajut. Pentru informatii scrieti-mi, va rog, pe e-mail [email protected].
Va doresc multa sanatate.

marialeea

acum 13 ani

Buna. Si eu am maaari probleme cu starile de rau aparute la CM, care ma tin chiar si dupa... Am pus o intrebare pe acest forum, si am primit urmatorul raspuns:
"Exista sumatriptan (Imitrex, Imigran, Cinie, Illument, Migriptan), rizatriptan (Maxalt), naratriptan (Amerge, Naramig), zolmitriptan (Zomig), eletriptan (Relpax), almotriptan (Axert, Almogran), frovatriptan (Frova, Migard, Frovamig), si avitriptan (BMS-180,048)." Acestea sunt medicamente pentru durerile acelea ingrozitoare de cap.
Eu una inca nu le-am incercat, ca imi trecusera starile astea de rau cand primisem raspunsul: luasem un cocktail de Algocalmin fiole, cu Ibuprofen, cu Ketoprofen, cu Antinevralgice, de nu mai stiam de mine. Nici nu stiu de la care sau ce combinatie dintre toate astea mi-a trecut. Dar, adevarul e ca zile in sir dupa asta n-am putut manca, e groaznic sa-ti "bombardezi" ficatul cu tine de pastile!
Insa, daca luna asta va fi acelasi chin... voi incerca si un medicament din cele ce mi s-au recomandat. Poti vedea si tu ce si cum, poate poti lua numai cateva pastile (la bucata) ca sa vezi daca te simti mai bine de la ele. Eu una asa voi incerca sa fac (sa speram ca se dau si la bucata...). Imi pare rau pentru tine, stiu mai bine ca nimeni alta ce inseamna starile astea ingrozitoare! Sunt cumplite de-a dreptul!
Multa sanatate si... sper sa-ti treaca cat mai repede.