AJUTATI-MA VA ROG!!!

Ametelile si vertijul

Postata de petro00 cu 11 ani in urma.

BUNA ZIUA.AM 24 DE ANI SI DE MAI BINE DE O LUNA MA LUPT CU O SINUZITA...AM FACUT UN TOMOGRAF LA CAP UNDE MIA IESIT INGROSARE DE MUCOASA SINUS MAXILAR DR.;HIPERTROFIE CORNETE NAZALE BILATERAL MAI EVIDENT IN STANGA..IN REST TOTUL E BINE..AM TINUT TRATAMENT 10 ZILE CU AFLAMIL,APOI MIA DAT BETASERC...ACUM AM TERMINAT TRATAMENTUL SI EU SUNT AMETITA IN CONTINUARE...ASTEPT SA MERG LA CONTROL SA VAD CEMI ZICE DOAMNA DOCTOR!CAPUL MA MAI DURUT DAR FOARTE USOR!!!
CINE MA POATE AJUTA SAMI SPUNA DACA E NORMAL SA MAI FIU AMETITA,SI O SA MAI SCAP DE AMETEALA SAU VOI RAMANE CU EA MEREU!!!

Raspunsuri (3)

mara popescu

acum 11 ani

eu am suferit un an,am fost in tratament la un medic in clinica care numai cu exercitii la 6 saptamani m-a vindecat fara medicamente.Dar acum inca ma simt cam ametita sunt zile in care sunt mai bine si altele cand ma mai simt usor ametita.Medicul de familie m-a dat APO_HYDRO.E bun sau nu????are efecte neindicate?sau e nevoie de o periada mai lunga de reabilitatre?Va multumesc.

Xanthippa

acum 10 ani

Daca ai sinuzita si cornete hipertrofiate, in NICIUN CAZ sa NU te operezi!

In urma operatiilor de sinuzita sau/ si de cornete s-a raportat deseori o uscare a mucoasei nazale, care duce la simptome foarte dure, ca imposibilitatea oxigenarii suficiente a creierului etc.. Pt. sinuzita sunt buni aerosolii cu Propolis, iar pt. rinita hipertrofica: ceai de trei-frati-patati si urmatorul tratament, tot natural: apa fiarta in care se amesteca sare grunjoasa, neiodata, si, eventual, si putin bicarbonat de sare. Aceasta apa se trage pe cate o nara, prin inspir profund sau cu o seringa, si se evacueaza pe gura.

Daca va fi absolut necesara operatia de cornete, fa-o numai prin RADIOFRECVENTA! Nu clasic, prin taiere, si nu cu laserul! Ulterior, pt. hidratarea mucoasei: BEPANTHEN pt. eritem fesier la bebelusi si PROPOLIS (unguent si aerosoli), de la Apifarm - Apimedica.

feli

acum 9 ani

daca nu ai facut nici o interventie pina acum vino la spitalul militar cluj si cauta-l pe dl.dr.Chirtes de la sectia ORL,si te rezolva cu mare succes,eu am facut aceasta interventie cu radiofregventa si ma simt f. bine. iti doresc sanatate asa cum mi-a dat doctorul mie.Doamne ajuta.