tremor, ameteala, diferite simpotome?

Ameteala Tremor esential

Postata de anonimwvw cu 6 ani in urma.

De vreo 2 luni am inceput sa am asa un tremor in tot corpul, ameteala si cateodata vedere incetosata. Am fost pe la o gramada de medici, Neurolog (care in urma unui CT, EEG si doppler pe carotide a zis ca nu am nimic), cardiolog (care dupa EKG si alte investigatii specifice) a spus ca nu am nimic, ORL care mi-a zis ca ar fi urechea interna putin afecata si ca as putea avea vertij (dar sunt ametit doar cand stau in picioare, nu si cand stau jos)...Am facut analize de sange, Mg, Ca, iesind normale. A iesit putin proteina C reactiva mare, nivelul de referinta fiind de 0.5 iar eu am 0.53 iar VSH mi-a iesit 10 in conditiile in care nivelul de referinta maxim este 10. Am fost si am facut chiar si un CT la cervicala dar mi s-a spus ca ametelile nu vin si starea mea nu vine de acolo. Ce ar putea sa fie ? Precizez ca parca imi tremura muschii ca si cum ar fi niste spasme musculare.iar picioarele si mainile mi le simt mereu calde, incinse.Ce ar putea sa fie ? Multumesc

Raspunsuri (2)

Mike

acum 2 ani

Salut, ai aflat cauza într-un final? Multumesc!

horia crisan

acum 8 luni

sunt un pacient ca voi si am aceleasi simtome, dar le-am rezolvat, daca vreti sa aflati raspunsul si tratamentul tinem legatura pe email : crisanhoriarares@ adresa_web_filtrata