Respir greu si am avut atacuri de panica?

Ameteala Atac de panica

Postata de Utilizator11560933348 cu 4 ani in urma.

Buna ziua,numele meu este Marian,am 17 ani aproape 18,Acum 4 zile m am pus in pat si dintr-o data pe neasteptate am simtit o stare ingrozitoare de rau,simteam ca mi se taie respiratia si vedeam totu’ in ceata,am plecat pana la spitalul de langa mine intr-un suflet,acolo medicul mi a luat tensiunea,15 cu 8 ceea ce nu era prea bine,mi a dat o pastila am pus o sub limba si m am mai linisit,problema este ca de atunci ma confrunt cu o frica ingrozitoare,daca plec undeva nu pot sa merg pentru ca iar mi se face rau,incerc sa ma controlez dar in zadar,probabil sa fie atacuri de panica??Abea ce pot sa respir,simt mereu o presiune mare in capul pieptului,Astazi am inceput sa iau niste Emocalm de la Dacia Plant...poate imi revin,dar as vrea sa cer si un sfat al unui medic despre problema mea.Multumesc Anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,

Pentru a putea primi un raspuns adecvat iti recomandam sa mergi la un control medical.

Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietatea-si-fobiile/despre-frica_4982