Ma poate ajuta cineva?

Ameteala

Postata de cristi cu un an in urma.

De ieri am o stare ca și cum îmi amorțește fata și in spatele cefei deși eu la toți doctorii la care am mers in trecut: neurolog(RMN făcut la cap care a ieșit perfect), ORL (nu am probleme) mi au spus ca nu am nimic medical și ca e pe fond psihic. Și eu totuși am o frica sa nu am ceva. Iau Magne B6 și uneori Stress Clean. Anxietate am de ceva timp și am simptome pe care mi le imaginez de frica sa nu am cu adevărat ceva. Ce pot face?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Anxietatea poate avea efecte fizice asupra corpului, cum ar fi senzatia de amorteala sau de furnicaturi in diferite zone ale fetei si capului. Daca ati fost deja examinat de un neurolog si un medic ORL si au exclus orice afectiune medicala, atunci este foarte posibil sa fie vorba despre o manifestare fizica a anxietatii pentru care puteti solicita opinia unui psiholog.

Va recomandam sa va programati la psiholog pentru evaluare si recomandari adecvate: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie