Dureri de cap?

Ameteala

Postata de MembruDesktop1673908343 cu un an in urma.

Buna seara. Sunt Elena si am 26 de ani. Ma confrunt cu durerile de cap inca din copilarie. Apar o data la ceva timp, aproape in fiecare luna. Sunt dureri puternice in crestetul capului, amorteste zona, ma deranjeaza lumina si ma seaca de vlaga. Trec destul de greu si imi dau si intepaturi. Pe langa dureri, periodic am stari de ameteala, uneori cand se intampla, ma sprijin de ceva si corpul imi tremura foarte tare fara sa pot controla. Dureaza cateva secunde. Pe la 13 ani am avut un episod de ameteala in care am si lesinat. In general ma simt epuizata, dorm destul de mult. As fi recunoscatoare pentru sfaturi! Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/durerile-de-cap-ce-le-influenteaza-si-care-sunt-bolile-pe-care-le-semnal_15672