De ce simt ca imi circula viermii in corp?

Ameteala Viermi Viermi intestinali

Postata de Utilizator11546634215 cu 5 ani in urma.

Buna! De 2 ani fratele meu simte ca ii circula viermii in corp, a avut acum 2 ani limbrici, si desi a luat diferite tratamente in timpul acestor 2 ani, el sustine ca simte cum ii circula in tot corpul si in cap, zvarcolindu-se.
De asemenea are stari de ameteala, are probleme cu pulsul si tensiunea, e lipsit de energie, si are aceste stari zi de zi pe langa ceea ce simte el legat de viermi, simtind in fiecare zi ca ii circula viermii in corp.
Ce analize recomandati pentru tipul asta de afectiune? El sustine ca vrea sa fie operat de catre doctori pentru a vedea daca are viermi in corp.
Ce putem face pentru simptomele astea?

Raspunsuri (2)

Utilizator21573545709

acum 4 ani

eu zic sa consulte un psihiatru sau un psiholog. sigur e pe fond psihic. nu exista asa ceva sa iti umble viermi prin corp.

Utilizator21637688128

acum 2 ani

Am avut o situație similară și motivul s-a dovedit a fi anume paraziți. Nici nu puteam suspecta așa ceva! Vermixin s-a confruntat cu cel mai mare scor.