Ce pot avea ?

Ameteala

Postata de Andrei cu 7 luni in urma.

Buna , mă numesc Alex , de 2 luni am o stare ciudata , am fost într-o vacanță la un hotel și am stat la etajul 11 , când mergeam pe jos după ce coboram din lift parca îmi pierd echilibru , mai am momente când am o stare de confuzie accentuată de parcă nu sunt eu , și amețesc , oare ce am

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua,

Exista mai multe conditii medicale care pot cauza aceste simptome, inclusiv probleme cu sistemul vestibular (care regleaza echilibrul si orientarea spatiala), tulburari ale fluxului de sange in creier sau probleme neurologice. Un medic ar trebui sa examineze istoricul tau medical complet si sa efectueze teste suplimentare pentru a determina cauza simptomelor tale.

Nu ezita sa faci o programare la medic. Inainte de vizita la medic, este util sa tii un jurnal in care sa notezi momentele si circumstantele in care resimti aceste simptome, intrucat aceste informatii pot fi utile in procesul diagnostic.

Recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/senzatia-de-ameteala-cauze_9117

Andrei

acum 7 luni

Și mai am picioare reci când stau in casa și e temperatura buna