Cauze pentru ameteala cu stare de greata ?

Ameteala

Postata de MembruMobileAppIulia_parinceanu cu 6 ani in urma.

Buna ziua! De 6 zile am o stare de ameteala in momentul in care imi mișc capul. În urma cu doua zile an fost la urgente unde m-au văzut un medic neurolog, un nefrolog, un cardiolog și medicul din urgenta. Tot ce au putut să îmi spună a fost ca ameteala se datorează tensiunii crescute, însă eu acasa cu tensiune 13 tot amețită sunt. Precizez ca sunt hipertensiva pe fond de insuficienta renala. Am momente cand imi este și greață, ieri am avut și un episod de varsaturi. Nu imi pot explica de unde aceasta ameteala. Dimineata este mai pronunțata pe timp de zi scade in intensitate dar tot există. Va rog o parere ce ar putea fi sau ce as putea încerca pentru a remedia starea. Multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/7-afectiuni-pe-care-le-semnaleaza-ameteala_15906