durere de cap in zona tamplei

Ameteala Stres Migrena

Postata de Utilizator11614013725 cu 3 ani in urma.

Buna seara! Am o durere de cap in zona tamplei si a fruntii de mai bine de o saptamana si nu stiu ce sa fac. Am stari de slabiciune, lipsa poftei de mancare si greata. Durerile de tampla incep de regula dupa masa de pranz sau inainte de masa si tin pana seara tarziu. Eu nu ma aflu in tara, sunt in israel. Am fost la medic si mi a dat sa fac analize si rezultatele care au iesit aiurea sunt alea de la ficat. De la control ecograf din tara stiu ca am fiere strangulata si ficat gras. E posibil ca acum aceste dureri de tampla, cap si stari de ameteala sa fie tot de la fiere? In tara nu m am confruntat cu asa dureri groaznice. E posibil pe baza de stres sa fi pornit asa tare? Medicul de aici nu a apucat sa vada rezultatele pentru ca mi a mai dat sa fac control oftalmologic si neurologic

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/localizarea-durerilor-de-cap-simptom-al-unor-boli-ascunse_16634