Apăsări în piept și înțepături în zona inimii?

Ameteala

Postata de Gabriela cu 2 ani in urma.

Bună ziua! Numele meu este Gabriela am 19 ani.
Acum vreo câteva luni în urma am început sa am niște atacuri ciudate cu înțepături puternice in zona inimii, de nu puteam nici sa ma mișc. Acum vreo 2 luni au început sa îmi amorteasca degetele și uneori toată mana stânga. Când ma întind pe spate sau respir puțin mai adânc, ma apasă foarte tare în piept în zona sternului și nu pot respira. Am început sa amețesc din ce în ce mai des, ajungând uneori sa cad din picioare. Si obosesc foarte repede.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/te-inteapa-inimai-afla-care-ar-putea-fi-cauza_16918