Ameteala si o apasare in piept?

Ameteala

Postata de M cu un an in urma.

Buna Ziua! De 1 luna jumate ma confrunt mai mereu cu o amețeala, dorm liniștit iar când ma trezesc dimineata sunt amețit , pe strada când merg ma simt amețit( specific eu lucrez cu mult clor). Am fost la doctor, mi au dat niște pastile , dupa care o injecție, iar ultima oară , mi au zis ca s ar putea sa ma confrunt cu o Anxietate !
Sincer am stat și m am gândit poate fi și asta , dar apăsarea in piept este de curand și nu înțeleg de ce, tensiunea o am buna , la fel și glicemia, bătăile inimii sunt bune , doar Senzațiile acestea le am de amețeala și apăsare continua.
Va rog daca aveți idee ! Și confirmați ca ar fi anxietatea ce tratament as putea sa iau.mulțumesc frumos!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/anxietatea-si-atacurile-de-panica_55