Ameteala si caldura foarte puternica in fata pe timpul somnului?

Ameteala

Postata de MembruMobileApp1513554958 cu 6 ani in urma.

Buna seara, pt ca la mine acum e 23:35.
Acum 5 min m-am trezit din somn de frica sa nu fac vre-un infart ceva... este a doua oara cand mi se intampla acelasi lucru: dorm si in somn simt o caldura fff puternica in fata mea, in capul meu, ca si cum cineva ar tine o aeroterma imensa in fata mea si tot aerul acela cald ma sufoaca si ma ameteste. De data asta am reusit sa ma trezesc mai repede din somn dar acum cateva luni m-a tinut senzatia asta cateva minute cred pt ca nu mai aveam aer deloc.... am simtit ca mor!
E o senzatie foarte ciudata si care ma sperie si nu stiu ce, si de acres scriu aici, acum, poate a mai avut careva ceva asemanator si a aflat ce e.
Va rog sa imi scrieti care stiti ce este!!!

Raspunsuri (7)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Transpiratia/13-cauze-posibile-ale-transpiratiilor-nocturne_13057

MembruMobileApp1513554958

acum 6 ani

Nu este transpiratie! Doar o senzatie de caldura puternica sau aer puternic foarte cald care imi fine direct in fata de imi ia respiratia....

Utilizator11587928129

acum 4 ani

Buna si eu de doua luni aceeasi problema o am Nu stiu de la ce e

Bianca

acum un an

Buna ziua.De câteva zile mă confrunt cu o pulsare in cap,sunt puțin confuza.Nu prezintă durere iar mâna și piciorul meu sunt amorțite.Cand dorm simt spasme musculare .Un sfat va rog frumos.

Leonard

acum 11 luni

Și pulsarea aia o simt și eu. Văd că nu e nimeni pe aici să ne de-a un sfat un Doctor .

Leonard

acum 11 luni

Buna ai reușit să faci ceva că asta simt eu , și tot la Ora 23 mă ia tot cu cald . Ce chestie . Ce poate să fie , daca ști imi spui te rog

MembruMobileApp1491574855

acum 3 luni

Ai găsit cauza ?