Ameteala in urma consumului unor alimente?

Ameteala

Postata de Utilizator11644949941 cu un an in urma.

Buna ziua!
As vrea sa aduc in discutie o problema sesizata de mine in legatura cu unele alimente din comert. Mi se intampla uneori, destul de rar sa am o ameteala ca un fel de pierdere a echilibrului, care, atunci cand tineam capul fix pe perna se mai ameliora, iar cand miscam capul se agrava. Apoi, cu timpul am observat ca aceasta ameteala aparea cand consumam peste de la supermarket, insa nu se intampla cu orice peste, doar cu unele produse. Apoi am renuntat sa mai consum orice peste, consumam decat pe acela care stiam ca nu imi provoaca acea ameteala. Apoi am consumat intr-o zi niste mici si am avut iarasi acele ameteli ca si in cazul pestelui. Eu sunt sigur ca acele ameteli apareau din cauza acelor produse, deoarece daca am consumat si a doua oare produsul care imi provocase ameteli initial am avut si a doua oara ameteli. Mentionez ca nu am patit asta cu alte tipuri de carne. Credeti ca ar putea fi o substanta in acea carne peste limite, care sa ne afecteze? Credeti ca poate fi problema doar la mine, in sensul ca sunt eu mai sensibil la anumite substante, a mai patit cineva asa ceva? Va rog sa ma ajutati cu o parere. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/vertijul-tulburari-de-echilibru_307