Am amețeli mă doare capul și îmi țiuie capul?

Ameteala

Postata de Utilizator11726650179 cu 4 ore in urma.

De 2 luni îmi țiuie capul acum mă doare capul și ametesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ore

Buna ziua,

Simptomele pe care le-ati descris ar putea indica o serie de afectiuni, precum hipertensiunea arteriala, migrena, sau chiar o afectiune a urechii interne, cum ar fi tinitusul.

Acestea ar putea fi, de asemenea, semne ale anxietatii sau stresului extrem. Ar trebui sa luati legatura cu un medic generalist cat mai curand posibil pentru o evaluare.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia:https://www.clickmed.ro/medic/medicina-generala

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/7-afectiuni-pe-care-le-semnaleaza-ameteala_15906
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/ce-poate-cauza-tiuitul-in-urechei_16400