wilson

Alzheimer Boala Wilsons

Postata de GRISA cu 13 ani in urma.

BUNA ZIUA,
Boala WILSON se poate trata complet intr-o anumita perioada de timp sau trebuie sa consumi medicamente toata viata pentru a stopa evolutia ei?
Te poti vindeca complet pe parcursul vietii?
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 13 ani

Doamna, Boala Wilson nu se vindeca, insa medicamentele o tin sub control. Fara tratament, starea pacientului se poate agrava substantial. Puteti gasi foarte multe informatii daca tastati "maladia wilson" sau "boala wilson" sau "sindromul wilson" in google.

Multa sanatate!

karmenutza

acum 7 ani

Nu se trateaza,se tine sub control cu tratament cu penicilsmina