Tratament corect / alternativa

Alzheimer

Postata de Iulia23 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Va rog sa va spuneti opinia cu privire la urmatoarea situatie:
In preajma Craciunului am observat ca mama mea, in varsta de 78 de ani, avea probleme in a-si mentine echilibrul din pozitia sezand, cu tendinta de a se duce incet spre spate sau spre dreapta. Problemele de echilibru au inceput inca din septembrie, anul trecut, dar mama imi spunea ca probabil sunt generate de discopatia veche de care sufera.
Abia in 5 februarie a fost vazuta de un medic neurolog care i-a prescris urmatorul tratament:
- CAVINTON FORTE
- PRAMISTAR
- GRIMODIN
- CADUET
- PREDUCTAL,
In urma rezultatului tomograf (15 februarie) acelasi medic a pus diagnosticul "dementa mixta" si a prescris EBIXA 1 cp dimineata si DAVIA 1 cp seara.
Doar la insistentele mele medicul a facut cateva recomandari privind schimbarea modului de alimentatie, fara sa adauge nimic cu privire la posibile efecte secundare ale medicamentelor prescrise sau la efectele pe care le asteptam, cum putem sti daca acestea sunt cele potrivite, daca isi fac sau nu efectul sau cand se impune a fi inlocuite de altele (primele efecte ale administrarii medicamentelor au fost starile de ameteala si varsaturi)
De asemenea ni s-a recomandat ca cele doua tratamente sa fie continuate in paralel.
Va rog, in calitate de specialist, sa va spuneti opinia asupra celor doua tratamente, posibilitatea aparitiei altor efecte secundare si, in acest caz, posibile alternative la medicamentele prescrise si, mai ales, care ar trebui sa fie rezultatele asteptate?

Cu recunostinta,

Liana P.

Raspunsuri (2)

Renata

acum 11 ani

Incearca tratamentul cu IMUNE - este format din alge marine, clorela si spirulina. Este foarte bun pentru asemenea probleme de sanatate. Din cate am inteles se gaseste si in Romania. Eu l-am procurat din Germania

popp camelia

acum 10 ani

incercati sa contactati un medic o.r.l.pt o vizita .s-ar putea sa aiba tulburari de echilibru de la o afectiune a urechii interne .