temperatura de 42-40 de grade - in caz de Alzheimer

Alzheimer

Postata de Utilizator_informatii cu 13 ani in urma.

Va rog din suflet sa ma sfatuiti cum sa procedez in conditiile in care tatal meu a fost diagnosticat cu Alzheimer in data de 9 august 2010 , a fost spitalizat la neurologie; dupa o saptamana a fost externalizat dar l-am adus dupa nici o ora inapoi la spital cu temperatura foarte ridicata de 42 de grade. Nu a avut temperatura ridicata- peste 38 de aprox 4 ani.
Acum este internat si are variatii foarte frecvente de temperatura- intre 38 si 40.
A venit la spital pe picioarele lui si acum nu poate sa stea nici in fund.
Care este cauza acestor variatii de temperatura atata timp cat nu i-a fost gasita o infectie in organism .

Va multumesc din inima!

Raspunsuri (1)

preanyk

acum 13 ani

lasa asta o sa rezolve medici,tu doar sustinel shi totul va fi bine!!!;)