Se poate sa imi răspundeți va rog ?

Alzheimer

Postata de Gabriela cu 4 ani in urma.

Buna ziua ! Rezultatele unui RMN ma îngrijorează si as dori daca se poate sa imi explicați ce inseamna mai exact si ce consecinte sunt .
Varsta 33 de ani.
Concluzii RMN: Rădăcinile nervoase VII si VIII ,cu traiect gracil,bilateral ,fara procese expansive asociate.
Semnal discret redus ,la nivelul canalelor semicirculare superioare bilateral; respectiv discrete neregularitati de contur la nivelul canalelor semicirculare laterale/orizontale stanga-posibil substrat inflamator cronic-
Mic chiar arahnodian ,vizibil la nivel temporal ,de partea dreapta ,versant anterior.
Moderată atrofie corticala difuza,frontal ,bilateral. Două micro-chiste localizate la nivelul glanda pineale.
Sinuzita cronica frontal stanga si edmoidala ,bilateral.

Raspunsuri (1)

Cosmin

acum un an

Ați mai aflat vreun răspuns ?si eu am atrofie frontala