rezultat irm cerebral

Alzheimer

Postata de happyangel_30071980 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Din cauza unor migrene foarte puternice si la recomandarea medicului ieri am facut un irm cerebral cu solutie de contrast+ angio. Rezultatul examinarii este urmatorul :
Discreta atrofie corticala simetrica.
Fara modificari de semnal la nivelul parenchimului cerebral.
Sistem ventricular cu dimensiuni si topografie normale.
Fara priza de contrast patologica la nivelul parenchimului cerebral.
Sinuzita cronica maxilara dreapta.
Va rog frumos, daca se poate sa ma ajutati cu niste pareri / sfaturi, as vrea sa stiu ce inseamna toate acestea si daca ele sunt motivul migrenelor ingrozitoare de care am parte.
Multumesc frumos.
O zi minunata sa aveti !

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 10 ani

Pai din cate stiu sinuzita da dureri de cap.In rest nu cred ca este vreo problema.Poti merge la medicul ORL pt verificarea sinuzitei.