plamni

Alzheimer

Postata de afectiuni cu 12 ani in urma.

buna am o sora care de curand ia fost gasit ca are apa la plamnul drepat si TBC a fost internata dar problema este kci ea dupa 1 luna de tratament a relua obiceiul ei de a fuma.Acest fum ii poate agrava saanatataea mai mult,ce ii poate cauza?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Fumatul nu agravează tratamentul antiinfecţios, dar bronşita cronică care va rămâne în urma acestei infecţii, ca o sechelă, va fi mai severă dacă va continua să fumeze (fumatul poate agrava sănătatea pe termen lung)