Pierderi de memorie la 27 ani?

Alzheimer

Postata de Utilizator21532434202 cu 5 ani in urma.

Buna ziua,

Am 27 de ani, sunt activa, lucrez la birou, am terminat o facultate si am o rpoblema care ma ingrijoreaza tot mai tare.
Uit! De ceva timp, uit momente, evenimente, petrecute acum ceva timp. Nu imi amintesc concediile (nu detaliat - stiu doar cam pe unde am fost acum 4-3-2-1 an), insa nu mai stiu ce s-a petrecut in ele. nu imi amintesc vacantele la bunici, nici banchetele/nuntile la care am participat... Familia zice ca sunt doar "ZAPACITA", insa eu cred ca e ceva mai mult. Nu uit unde imi sunt cheile sau unde am parcat, lucruri de moment...insa ce e din trecut, nu am detalii. Stiu colegii din generala/liceu, facultate insa nu mai tin minte nimic din orele de curs, din excursii, din iesirele dupa ore etc...

Ce ar putea fi? Ce ar trebui sa fac?

Multumesc mult!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boala-Alzheimer-si-alte-boli-degenerative/mituri-si-adevaruri-despre-pierderea-memoriei_12136

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! Va recomand sa faceti RMN cerebrala, si daca totul este in ordine (si daca nu este!) va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala. Daca doriti, ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!