e posibil sa am alzheimer la 33 de ani

Alzheimer

Postata de membru215923 cu 10 ani in urma.

buna ziua nu stiu cum sa incep am 33 de ani de aproximativ un an ma simt foarte ciudat.sunt dezorientata,parca in permanenta am ceva sunt confuza uit anumite lucruri,nu ma mai bucura nimic am stari de nervii,, mie frica sa merg la medic sa nu imi zica k sunt nebuna sau k am ALZHEIMER.,.. OARE E POSIBIL SA FAC DE LA VARSTA ASTA ALZHHEIMER???? Daca e posibil sa imi raspunda cineva... va multumesc mult

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

La aceasta varsta nu se pune problema unei astfel de afectiuni. Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare clinico-biologica si de asemenea, sa aveti in vedere un psihoterapeut.

membru215923

acum 10 ani

va multumesc foarte mult... urmeaza sa merg joi la un medic internist si sa vedem de unde pleaca starile astea....ma gandesc oare sa fie semne k ar apare..nu vad de unde vine uitarea si faptul k nu pot sa ma concentrez...am fost o persoana activa iar acum foarte greu fac cate ceva,plus dasta am o teama cand plec de acasa mie frica sa nu patesc ceva,nu suport aglomeratia,muzica ma enervez instantaneu..

Psih. Roxana Olaru

acum 10 ani

Buna seara,

Starile emotionale, precum anxietatea sau depresia, perturba si functionalitatea cognitiva (atentia, memoria, gandirea, limbajul etc.). Dementa de tip Alzheimer apare cu precadere la varste cevamai inaintate. Va recomand o evaluare psihologica complexa si apoi, posibil si inceperea unui proces psihoterapeutic. Daca sunteti din Bucuresti ma puteti contacta.

maria

acum 10 ani

sfatul meu e sa mergi la manastire sa te rogi cateva zile.si la medic bineinteles

membru215923

acum 10 ani

imi poate spune cineva ce analize sa fac... trebuie sa fac rmn sau tomograf stie cineva?

membru215923

acum 10 ani

imi poate spune cineva ce analize sa fac... trebuie sa fac rmn sau tomograf stie cineva?