dezorientare spatiala,crize de nervi

Alzheimer

Postata de bubu1 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Mama are 41 de ani,de cativa ani atunci cand se duce in locurile cunoscute din oras se intampla sa nu isi dea seama unde se afla,de asemenea se enerveaza foarte usor,uneori incercand sa isi smulga parul si sa se loveasca,refuza sa mearga la un control psihiatric,este posibil sa aiba alzheimer ?multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

La aceasta varsta, putin probabil, insa este recomandat sa consulte medicul psihiatru.

Cristian

acum 10 ani

Recomand cu caldura aparatul Biotorus, ajuta foarte mult sa se linisteasca, si incetineste evolutia afectiunilor degenerative ale sistemului nervos. Detalii gasiti pe http://www.orin.ro/